A Hétmérföldes Óvoda Fejér megyében, Jenő községben található.
AZ 1300 lelket számláló település gazdag kultúrális élettel rendelkezik.Lakói hitet tettek, hogy megőrzik értékeiket,vigyáznak kultúrájukra.
 A​​​​​​ kultúra széles palettáján igyekszünk megtalálni az óvodás gyermekek életkori sajátosságainak megfelelő tartalmakat. Tevékenységközpontú programunk lehetőséget teremt a sokoldalú tapasztalatszerzésre, megismerésre. Figyelembe vesszük a gyermekek szociális hátterét,egyéni képességeiket. Differenciált egyéni bánásmódra épülő kezdeményezéseink biztosítják minden gyermek számára a a saját tempójú befogadás-fejlődés folyamatát.
A településen működő civil szervezettekkel jó kapcsolatot ápolunk. Jelenleg is zajló környezetvédelmi projekt keretein belül komposztáló ládával,kerti szerszámokkal gazdagodott intézményünk,mely eszközök a környezetvédelmi nevelésünket gazdagítja.Törekszünk arra, hogy hogy minél gazdagabb,sokoldalúbb élményt biztosítsunk a gyermekek számára.
Figyelünk arra, hogy az óvodai nevelési területeken belül hangsúlyos szerepet  kapjanak a magyarság kulturális értékei. A zenei ,irodalmi nevelésünkben alapértéket képviselnek a magyar népmesék,mondókák ,irodalmi alkotások,népdalok,népi játékok. Ehhez a gondoltisághoz csatlakozik intézményünk is.2020-ban elnyertük a "Kincses Kultúróvoda 2020"megtisztelő címet.
Az intézmény a Az óvodai nevelés céljait, feladatait , működésének jogi feltételeit a köznevelésről szóló 211. évi. CXC. tv. határozza meg. Hétmérföldes Helyi Óvodai Programmal dolgozik.
Alapelvei :
  • szeretetteljes, biztonságot nyújtó környezet megteremtése, melyben a gyermekek harmonikus nevelése megvalósul,
  • gyermeki jogok biztosítása, esély egyenlőség megteremtése,
  • tiszteletben tartása, hogy a gyermekek nevelése elsődlegesen a annak család joga és kötelessége, az óvoda a szülőkkel együttműködve csak segítő, támogató, hátránycsökkentő szerepet tölthet be,
  • az elmélyült ,szabadjáték megteremtésének fontossága, elsődleges szerepű az óvodai nevelés során,
  • sokszínű, változatos tevékenységek kínálása a gyermekek számára Az alapító okiratnak megfelelően intézményünk fogadja az SNI gyermekeket. Az inkluzív pedagógiai szemlélet, a befogadó attitüd a mai kor pedagógusának sajátja kell legyen. A gyermekek integrációjának megvalósítását mindig szem előtt kell tartani.
Erdélyiné Szalai Gabriella