Süni csoport

Hol volt, hol nem volt egy Hétmérföldes Óvoda. Az ám! Nem csak volt, de van is, Jenő községben.

Ebben a két csoportos óvodában az egyik csoport a Süni csoport, ahol  2,5 – 6 éves korú kisemberek cseperednek.

A kis sün sereg mindennapjait egy óvodapedagógus és egy dajkanéni tervezi, szervezi.

Fontos szerepet tölt be csoportunkban az érzelmi nevelés, középpontban van a szeretet, a megértés gyakorlása, az egymáshoz való alkalmazkodás fontossága, melyek elősegítik, személyiségük, türelmük majd egyre inkább feladattudatuk, helytállásuk, kitartásuk fejlesztését.

Nevelőmunkánk során első lépésben a gyermekek alapos megismerésére törekszünk, ezzel is kiemelten figyelünk az egyéni különbségek feltárására, az eltérések ismeretében a személyiség differenciált fejlesztésére törekszünk. Fontos számunkra az egyéni bánásmód alkalmazásával a gyermek egyéni szükségleteinek tőlünk telhető maximális kielégítése.

Vegyes életkorú csoportunkban, a nyugodt légkört leginkább a családias meghitt hangulat biztosításával, a gyermekek egyéni képességeinek megfelelő bánásmóddal, differenciálással igyekszünk elérni. A csoport gazdag játékeszköz állománnyal rendelkezik ezekkel szerzett élmények jól vizuális, akusztikus, kinesztetikus, taktilis ingerek jól fejlesztik az érzékelést, amire épül a figyelem, emlékezet, képzelet a gondolkodás fejlődése.

Óvodapedagógusok: Erdélyiné Szalai Gabriella

Dajka: Fister Aranka